tanel padarSoe juunikuu esimene reede kutsub kokku kõiki muusikanautijaid kuulama malbet ja meeldejäävat kontserti Erinevate Tubade Klubis. Kuidas veel võtta vastu nädalavahetus kui mitte oma sõpradega, veetes unustamatuid hetki hubases atmosfääris ning kuulates Tanel Padari ja Tomi Rahula akustilist kontserti. Lõbus seltskond ja kaasahaarav muusika on just see, mida otsid!

Kontsert tähistab ühtlasi ka suurejoonelist lõppu Rat Race 2017 heategevuslikule jooksule, mis toimub erinevates linnades üle Eesti 1. ja 2. juunil ja mida korraldab Eesti Ettevõtlike Noorte Koda (JCI – Junior Chamber International).

Kontsert toimub Tallinna unikaalses keskkonnas Telliskivi loomelinnakus asuvas Erinevate Tubade Klubis, kus on ainulaadne ruumistik kultuurisündmustele ja formaalsetele kohtumistele, avalikele ja eraviisilistele. Erinevate Tubade Klubi tegutseb võõrustajatena Tallinnas alates 2013. aastast ja Tartus alates 2016. aastast.
NB! Erinevate Tubade Klubisse on sissepääsuks vajalikud sisejalatsid või kasutada kohapeal garderoobist jagatavaid susse.

Uksed avatakse kell 20.00.

Tavapilet eelmüügist 12€, kohapeal 15€. Istekohtade arv on piiratud. Eelmüügi pilet ei taga istekohta.

La Tabla tacopakett 27€
Alates kell 19.00 õhtusöök restoranis La Tabla (www.latabla.ee):
2 La Tabla supertacot omal valikul (värskelt suitsutatud lõhe või pardifileega, madalküpsetatud veisega või kookoses paneeritud tiigerkrevettidega)
1 jook omal valikul (kokteil, vein, õlu)
Pärast kella 23.00 pileti ettenäitamisel joogid -20%.
Palume laud ette broneerida – 5194 3327

Eripakkumine Rat Race jooksul osalejatele ja partneritele –
15. mail kell 10.00 tulevad eelmüüki 100 kontserdipiletit hinnaga 10 EUR, mida saavad osta Rat Race’il osalejad sooduskoodi alusel.

Piletid müügil Piletilevis: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/varia/tanel-padar-ja-tomi-rahula-akustiline-kontsert-215523/

Liitu ka meie Facebooki üritusega: https://www.facebook.com/events/201026483744572/

g5_blockRat Race’il loosisime koostöös heategevusorganisatsiooniga Minu Unistuste Päev välja ühe individuaalse unistuste päeva, et täita ühe lapse suurim unistus. Võitaks osutus Gabriela, kelle unistuste päev möödus huvitavas tele- ja multifilmimaailmas.

Gabriela põnev unistuste päev algas Eesti Joonisfilmis, kus avanes tüdrukul võimalus sukelduda maagilisse multifilmimaailma. Hetkel valmib stuudios Lotte uus täispikk joonisfilm „Lotte ja kadunud lohed“ ning tüdrukul oli imeline võimalus piiluda selle filmi valmimise telgitagustesse.

Kogu seltskond sai Janno Põldma eestvedamisel, Heiki Ernitsa ja Eesti Joonisfilmi tiimi abiga osa põhjalikust ja huvitavast ekskursioonist – kuidas nad Lotte multifilmi teevad, mida tehnika võimaldab ja mida tuleb teha käsitsi. Sai kuulda ja näha, millised seiklused koeratüdrukut seekord ees ootavad. Gabrielast õhkas uudishimu, rõõmu ja vaimustust, kogu protsess oli väga huvitav ja Lotte uus multifilm nii põnev. Tüdruk sai ka ise proovida joonistada nii nagu animaatorid seda igapäevaselt teevad. Oli tõeliselt lahe kogemus, sest ühe täispika multifilmi loomine on väga pikk protsess.

g10_largeVahepeal kõhud täis söödud, suunduti edasi Kanal 2 stuudiosse. Gabriela küll teadis ette, et tal on võimalus televiisorisse saada, kuid mis tegevused veel ees ootavad, jäid üllatuseks. Kanal 2 turundusjuht Pille-Mai tervitas seltskonda rõõmsalt ja ekskursioon telemajas võiski alata. Tüdrukule tutvustati stuudiot, näidati, kust telepilt televiisorisse jõuab ja kuidas valmib Suvereporter. Sama päeva Suvereporteri saates tegi neiu ka oma teledebüüdi. Tüdruk juhatas Kanal 2 rõdult Suvereporteri stuudios sisse ilmateate, mis ka samal päeval Suvereporteri sünnipäeval eetrisse läks. See oli tõsiselt lahe kogemus, Gabriela oli enne salvestust natuke ärevuses, kuid samas rõõmus ja õnnelik selle vahva kogemuse üle. Ilmateate sissejuhatamine läks tüdrukul väga ladusalt, nagu oleks ta seda juba aastaid teinud. Lisaks sai Gabriela käes hoida Kanal 2 mikrofoni ja panna ennast ka reporteri rolli.

Kanal 2-s ootas ees ka üllatus ja ühtlasi täitus tüdruku kolmas unistus – võimalus proovida, kuidas loetakse peale multifilmile ja näha, kuidas professionaalid seda igapäevaselt teevad. Tüdruk luges soravalt peale multifilmi Eskimotüdruk Arktikaseikluste 4. Hooaja pealkirjad. Pealelugemine sujus tal mängleva kergusega ja ta nautis kogu protsessi. Meeleolukat Kanal 2 külastust jäid tüdrukule meenutama kingitused Kanal 2-lt: Kaks Kanget pusle ja maitsvad šokolaadid. Muidugi ka enda loetud Suvereporteri uudisklipp ja multifilmid. Oli imeline päev joonisfilmi- ja telemaailmas, mis jääb alatiseks meelde!

Minu Unistuste Päev täidab krooniliselt või raskelt haigete laste unistusi.

 

Melu raekojaplatsil_Rat Race Tallinn 2016Täna kell 14.00 sai stardipaugu 15. heategevusjooks Rat Race Tallinn, kus osales 74 tiimi 57 organisatsioonist.  Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingule anti üle toetusena üle 12 240 eurot, mis on kõigi aegade rekordsumma.

Race Tallinn 2016 toimus täna, 2. juunil Tallinna Vanalinna Päevade raames, stardiga Raekoja platsilt. Tegevust jätkus kõigile – 1,5 km pikkusel rajal said meeskonnad näidata nii kiirust, vägevaid kostüüme kui ka oma huumorisoont. Raekoja platsil hoidis meeleolu üleval ansambel Regatt ning Rat Race’i koostööpartnerite poolt korraldatud loosimised ja võistlused.

Kõik heategevusjooksu osalustasud annetati Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingule, mille juhatuse liige Kristi Peegel jagas tänusõnu: “Oleme äärmiselt tänulikud, et Rat Race on võtnud endale eesmärgiks aidata nii paljusid 1. tüüpi diabeeti põdevaid lapsi insuliinipumba ravile – see on väga suur elukvaliteedi muutus nii lastele kui nende vanematele ja teistele last ümbritsevatele täiskasvanutele, ka näiteks lasteaiaõpetajatele, kes ei pea enam last vastu tahtmist süstima. Lapsele annab insuliinipump uuringutega tõendatult parema ravitulemuse, mis omakorda aitab hoida tervist ja vältida hilistüsistusi.”

Insuliinipumpade üleandmine Eesti Laste ja Noorte Diabeediühingu lastele ja peredele korraldab Minu Unistuste Päev. Insuliinipumplade üleandmise pidu toimub 19. juunil Tallinnas.

Sel aastal tähistab Rat Race Eestis ka oma 15. juubelit. “Olen ülimalt rõõmus, et selline traditsioon on juba nii pikalt kestnud. Möödunud 15 aasta jooksul on meie vabatahtliku ühenduse liikmed läbi Rat Race projekti abistanud paljusid abivajajaid. Oleme siiralt tänulikud kõigile ettevõtjatele, kes on meid toetanud ja heategevusjooksul osalenud! Usun, et ei ole ühtegi osalejat, kes poleks jooksult hea tujuga tagasi tulnud,” ütles JCI Tallinna koja president Urmas Kamdron.

Heategevusjooksu klipid ja galeriid

Postimehe videokokkuvõte: http://arvamus.postimees.ee/3713497/video-ja-galerii-meeleolukas-rat-race-toi-jooksma-karvased-ja-sulelised

Kanal2 Reporteri lugu: http://reporter.postimees.ee/3718875/roosades-kontsakingades-mooda-munakive

TV3 uudiste klipp: http://uudised.tv3.ee/meelelahutus/uudis/2016/06/02/heategevusliku-jooksuga-toetati-diabeedihaigeid-lapsi/

Elu24 galerii: http://elu24.postimees.ee/galerii/77861/heategevusjooks-rat-race-tallinn-2016-toimus-tana-vanalinnas/

Sekretär.ee galerii: http://www.sekretar.ee/uudised/2016/06/02/galerii-meelolukad-hetked-ja-agedad-kostuumid-kontorirottide-jooksult

 

 

Rat Race_soojendusHeategevusjooks Rat Race Tallinn toimub juba sel nädalal, 2. juunil 2016, traditsiooniliselt Vanalinna päevade raames, Tallinna Raekoja platsil. 

Sel aastal tähistab Rat Race oma 15. juubelit – täpselt nii palju aastaid on Eestis juba heategevusjooksu Rat Race korraldatud. Kui jooks toimus alguses vaid Tallinnas, siis tänavu on laienetud koguni viide Eesti linna – Tallinn, Tartu, Haapsalu, Pärnu, Jõhvi.

Aegade jooksul on Rat Race Tallinn kokku kogunud üle 85 000 euro. Sel aastal annetavad nii Rat Race Tallinn kui ka Pärnu osalustasudest saadud tulu Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingule, et toetada insuliinipumpade ostmist I tüüpi diabeeti põdevatele lastele.

“Rajal on mitmeid põnevaid takistusi, kus saab oma meeskonna proovile panna. Ka Raekoja platsil jätkub melu mitmeks tunniks – peaesineja ansambel Regatt toob platsile retrohõngu, meie head koostööpartnerid korraldavad loose ja võitlusi ning parimad meeskonnad erinevates kategooriates saavad premeeritud. Tõotab tulla meeleolukas ja päikseline päev!” sõnab Rat Race Tallinn 2016 projektijuht Tiina Tali.

Heategevusjooksule annavad hoogu juurde ka andekad TTÜ Tantsutüdrukud. Päeva juhib armastatud õhtujuht Andres Torm.

PROGRAMM
12:30 Kogunemine ja registreerimine
13:00 Rat Race 2016 avamine
13:10 Meeskondade tutvustamine
13:40 Soojendusvõimlemine TTÜ tantsutüdrukutega
14: 00 Rat Race 2016 START
14:01 Esineb ansambel Regatt
14:30 Toetuse üleandmine, autasustamine

Rat Race’i juubelipidu toimub 2. juuni õhtul restoran-klubis Clazz.

Starman osales eelmisel aastal Rat Race’il ja viis koju lausa kolm auhinnakategooria võitu – esimene registreeruja, kiireim rotikamp ja mehelikuim rotikamp!
Käisime neil külas ja uurisime, mida annab Rat Race’il osalemine Starmanile. Vaata videot ja saad ka teada!

Vasakult Priit ja Märt Pius_Rat Race 2016 avaürituse paroodiashowRat Race Tallinn 2016 avapidu toimus 14. aprillil restoran-klubi Clazzis, kus heategevusjooksule lükkasid hoo sisse nii varasemate kui ka selle aasta partnerid, aktiivseimad osalejad ning korraldusmeeskond.

Eesti Ettevõtlike Noorte Koja JCI Tallinna president Urmas Kamdron rääkis selle aasta heategevusjooksust. “Mul on äärmiselt hea meel, et diabeeti põdevate laste teema on korraldusmeeskonna südames erilise koha leidnud. Anname endast maksimumi, et tagada kõigile osalejatele meeleolukas päev värskes õhus,” ütles Urmas ning lisas: “Hea meel on ka tõdeda, et kõik, kes on juba korra jooksul osalevad, tulevad ikka ja jälle tagasi. Sel aastal loodame kindlasti kaasata ka neid, kes meie heatahtlikust aktsioonist veel osa pole saanud.”

20160414_KL_9560Peo jooksul toimus ka heategevuslik õnneloos, mille auhinnad panid välja Eesti disainerid: Šikk, Reet Aus, New Vintage By Kriss ja Tallinna Nahatöökoda. Nagu selleaastase heategevusjooksu tulu, annetatakse ka õnneloosi tulu 480 eurot Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Liidule, et toetada insuliinipumpade ostmist kümnele I tüüpi diabeeti põdevale lapsele.

Õhtu naelaks olid Rat Race Tallinna patroonid Märt ja Priit Pius, kes esinesid humoorika sketšiga. Vendade paroodia tõi lavale Eesti kuulsuseid sporditähtedest tuntud poliitikuteni ning naerupisarad jätkuks mitmekümneks minutiks! Õhtu lõpetas akustiliste ja nostalgiliste lugudega üks parimaid Eesti meesartiste – Koit Toome, keda saatis kitarril Jorma Puusaag.

Rat Race Tallinna avaüritust toetas restoran-klubi Clazz.

Sel aastal toimub heategevuslik jooks Rat Race 2. juunil traditsiooniliselt Vanalinna Päevade raames, Tallinna Raekoja platsil.

15JJ1029064_fotoJarekJõepera

Läbi aegade on heategevusjooksuga toetatud lapsi ning sel aastal läheb Rat Race’i toetus Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingule kümnele I tüüpi diabeeti põdevale lapsele insuliinipumba ostmiseks.

I tüüpi diabeet on autoimmuunhaigus, mis tähendab, et immuunsüsteem, mis tavaliselt aitab organismil võidelda bakterite ja viiruste vastu, ründab nüüd oma enda organismi. Diabeedi puhul tähendab see, et keha ei tooda enam insuliini ning see tuleb asendada püsiva raviga.

Insuliinipump aitab I tüüpi diabeeti haigestunud lapsel elada võimalikult tavapärast elu. I tüüpi diabeeti haigestunu peab päevas mitmeid kordi mõõtma veresuhkrut ja vajadusel insuliini juurde süstima. Insuliinipump on lapsel kogu aeg keha küljes, mõõdab veresuhkrut automaatselt ning insuliini pole vaja eraldi süstida. See muudab haigestunud inimese igapäevased toimetused mõnevõrra lihtsamaks.

Rat Race 2016 patroonideks on Märt ja Priit Pius. Noored näitlejad haigestusid diabeeti puberteedieas ning teavad oma kogemusest hästi, milline on elu diabeediga ning leiavad, et selle teema selgitamine on oluline. „Oleme ise diabeediga igapäevaselt seotud ja teame haiguse keerukusi omast käest. Mõte, et mõne lapse elu läheb natukene lihtsamaks, panebki meid heategevusjooksu Rat Race 2016 õnnestumisse panustama,“ sõnab Priit.

Selle aasta heategevusjooksu näol on tegemist juba 15. Rat Race’iga Tallinnas.

Tallinn Rat Race 2015 start. Foto: Urmas Kamdron

Tallinn Rat Race 2015 start. Foto: Urmas Kamdron

 

Fotograaf Urmas Kamdron

Fotograaf Egon Tintse

Minufoto.ee fotograafid (Rat Race 02.06.2015 kaust)

Heategevuslik kontorirottide jooks Rat Race toimub sel aastal 2. juunil 2015, vanalinna päevade raames, Tallinna Raekoja platsil.

Rat Race on meelelahutuslik ja heategevuslik jooks, kus meeskonnad jooksevad läbi Tallinna vanalinna, seljas ülikond või kostüüm, käes portfell ja mobiiltelefon, jalas spordijalatsid.

Jooksu peamiseks eesmärgiks on heategevus: kõik jooksu osavõtutasud annetatakse Eesti Lasterikaste Perede Liidu kaudu suurperede laste huvitegevuse toetuseks. Viimasel kolmel aastal on iga jooksuga kogutud üle 10 000 €. Kokku on Rat Race heategevuseks kogunud üle 76 000 €! “Rat Race on tore näide sellest, kuidas läbi meelelahutusliku ürituse võib midagi tõeliselt suurt ja head ära teha,” ütleb uhkusega Priit Liiv, JCI Tallinna president.

Rat Race 2015 Tallinna patroon on Vello Vaher. “Loomulikult on tore, kui iga pintsaklipslane vahetevahel tõuseb püsti, teeb paar võimlemisharjutust või läheb tänavale jooksma. Siis on hoopis teine tunne jälle päevatööd teha. Eriti, kui selle jooksuga saab ühtlasi ka head teha,” kommenteeris Vello Vaher Rat Race’i projektist rääkides.

Registeerimine on taaskord hooga käima läinud. Oodata on jooksma rekordarv jooksjaid, vähemalt 400 jooksjat 80 erinevast ettevõttest. Paljude ettevõtete jaoks on Rat Race juba kujunenud traditsiooniks ning nii mõnigi ettevõte tuleb välja lausa mitme meeskonnaga.

Rat Race Tallinna korraldaja on Eesti Ettevõtlike Noorte koda JCI.

 

Lisainfo:

Inga Keldo

Rat Race 2015 Projektijuht

Mob +372 5348 8769

E-post info@ratrace.ee

www.ratrace.ee

 

Tiina Tali

Rat Race 2015 Turundusjuht

Mob +372 555 24273

E-post info@ratrace.ee

www.ratrace.ee

Hea Rat Race sõber!

Rat Race on selleks aastaks seljataga ning aeg on kokkuvõteteks! Külm ilm küll kimbutas, kuid sellest hoolimata sai veedetud üks ülimalt tore päev. Tuju aitasid üleval hoida Vennad Vähid, laval esines Terminaator ning läbitud sai põnev rada, patrooniks oli Erki Nool. Sel aastal osales üritusel 74 tiimi 400 kontorirotiga. Osalustasudega koguti kokku suurepärane 10 340€, mis lähebEesti Lasterikaste Perede Liidu kaudu suureperede laste huvitegevuse toetamiseks. Stipendiumiüritus toimub 28. septembril Pirita Seikluspargis, kus lapsed saavad veeta koos peredega ühe seiklusrikka päeva.

Kõigepealt selgitasime välja võitjad finišeerimisaja järgi:
  • Kiireim rotipreili – Olga Andrejeva ettevõttest AS G4S Eesti
  • Kiireim rotipoiss- Ahti Kiili ettevõttest Uus Maa Kinnisvarabüroo
  • Kiireim rotikamp- Eesti Reformierakond
  • Jalad villis ehk tagareast esimesed- Selver
Meie suurepärane žürii, koosseisus kulturist ja tippsportlane Ott Kiivikas, tele- ja raadioajakirjanik Katrin Viirpalu, koreograaf Märt Agu, teleajakirjanik ja saatejuht Elo Mõttus-Leppik ning Eesti Ettevõtlike Noorte Tallinna koja (JCI Tallinn) president Margit Alep, jagas välja mitmeid auhindu.

Ka meie suurtoetaja Versobank pani välja kolm auhinda:

  • II preemia – osalejale sertifikaat sporditarvete soetamiseks summas 100€ – Võistkonna Õiguserotid liige
  • I preemia – osalejale sertifikaat sporditarvete soetamiseks summas 180€ – Võistkonna Swissotel Tallinn liige
  • Eripreemia jalgratas – Võistkonna Valged Kraed liige

Veel jagati välja hulgaliselt loosiauhindu ning iga osaleja sai ka rikkaliku sisuga kohvri.

Rat Race jõudis ka telesse, meist räägiti nii TerevisioonisTV3 uudistes kui ka Aktuaalsesse Kaameras. Vaata ka mõningaid pilte. Kokkuvõtlik video: