Mis on Rat Race

Wikipedia andmetel kasutatakse terminit rat race liigse töötegemise kirjeldamiseks, mida on võrreldud lõputult jooksurattas jooksmisega.

Ettevõtlike Noorte Koja (JCI) poolt korraldatav Rat Race on iga-aastane heategevuslik jooks, mille käigus saavad inimesed head teha ja samas kas enda kolleegide, sõprade, tuttavatega või miks mitte ka üksi sportlikult ning mõnusalt aega veeta.

Sel aastal toimub Rat Race juba 17. korda ja leiab aset Tallinna Vanalinna Päevade raames, 01.06.2018, mis on rahvusvaheline lastekaitsepäev.

Üritus ei toimu lastekaitsepäeval juhuslikult. Sellel aastal on Rat Race’i eesmärgiks toetada Kallikarude projekti ehk kaisukarude soetamist politsei patrullautodesse.

Kallikaru missioon on taastada õnnetusse sattunud lastele turvatunne. Eestis juhtub lastega ligi 1000 õnnetust aastas. Kallikaru on esimene abivahend, mis aitab politseil luua trauma läbi elanud lapsega turvaline ja rahustav kontakt.

Jooksu osalustasudest laekuva summaga toetatakse politsei patrullautodesse Kallikarude soetamist. Eesmärgiks on varustada Politsei- ja Piirivalveamet karudega järgnevaks 10. aastaks. Muuhulgas saab politsei Kallikarude abil täpsema ülevaate ka lastega seotud õnnetuste statistikast. Samuti soodustavad Kallikarud ennetustööd ja aitavad pöörata tähelepanu laste vaimsele ning füüsilisele tervisele.

Jooksul osalemine on võimalus:

  • tagada, et Kallikarud reisivad ka tulevikus kaasa igas politseiautos ja on alati valmis appi tõttama;
  • anda oluline panus lastes turvatunde tekitamisele lõbusal heategevuslikul üritusel osalemise kaudu;
  • aidata kaasa lapskannatanute heaolule tähelepanu pööramisele ning liikluskultuuri edendamisele;
  • võtta osa sportlikust ja rõõmsast heategevusüritusest, kus parimaid ka autasustatakse;
  • joosta terviseks;
  • meenutada endale ja meid ümbritsevatele inimestele, et kallistuses peitub jõud!

Kallikarud